A Váci Greens D épület az Atenor Group fejlesztése.

A Váci Greens D épület az Atenor Group fejlesztése, melynek egyik kivitelezője a ProInterier Kft. volt, mely cég a teljes körű építészeti munkáit és az Interface modul szőnyegek fektetését végezte. 

A prágai központú ProInterier csoport 1996 óta van jelen a cseh és a szlovák piacon, 2006 óta a Magyarországon. Mindhárom régióban a belsőépítészeti piac meghatározó szereplője. A cég fő tevékenységi területe irodaházak, közintézmények belső kiépítése, elsősorban gipszkarton válaszfalak, álmennyezetek, álpadlók szerelése, illetve a világ legnagyobb modulszőnyeg gyártójának az amerikai Interface-nek a kizárólagos képviselője és forgalmazója. 2016 óta a Prosystem álpadló rendszert is a ProInterier Kft. forgalmazza és telepíti. A Váci Greens mindegyik épületének kivitelezésében részt vett a cég. A legutóbb átadott D épület kapcsán kérdeztem Vaczuli Kornélt, a ProInterier Kft. műszaki igazgatóját, Szemmelveisz Tamás fő építésvezetőt és Borbély Zoltán Country Directort, az Atenor Group Hungary Kft. képviseletében. 



Hogy került a ProInterier Kft. a Váci Greens D épületéhez, mint kivitelező?

Vaczuli Kornél: A Váci Greens minden eddig elkészült épületére (A, B és C épület) megbízást nyertünk, majd a negyedik, D épület esetén is minket választottak. A korábbi három épületnél bizonyítottunk, így az ajánlatunk meggyőzte a fejlesztőt. A projekt vezetője én voltam, hozzám fűződik az előkészítés, az ajánlatadás, kapcsolattartás az alvállalkozókkal, szerződések kötése, teljesítési igazolások és a többi kolléga irányítása. Szemmelveisz Tamás, mint fő építésvezető végig jelen volt az építkezésnél. 
Szemmelveisz Tamás: A ProInterier Kft. felelt az organizációért, amely többek között magába foglalta a konténerváros megtervezését, iroda- és hulladékkonténerek telepítését, közterület-foglalási engedély kérelmét, targoncakezelő irányítását, a targonca szervezését, valamint az épület őrzését is.   

Milyen jellegű munkákat végeztek az épületen?

Sz. T.: Cégünk végezte az épület építészeti munkáit, amely magába foglalja a „Shell and Core” és „Fit-Out” kiépítést is, összesen 25 600 négyzetmétert, a háromszintes mélygarázzsal együtt.  Előbbihez sorolandó az irodaház víz- és hőszigetelése, lakatos szerkezetei, estrich betonozása, felületképzése (falmatricák, tapéták, színes festések); tűzgátló és egyéb belső ajtói, műgyanta padlói, hidegburkolatai (lépcsőházak, liftelőterek, lobbyk); szárazépítészete (lépcsőházak, lifelőterek monolit gipszkarton, pinceszinti vizesblokkok 60x60 cm osztású kazettás, lobbyk ferde, nútokat tartalmazó álmennyezete, valamint előtétfalai); liftelőterek üvegfalai, valamint a lobbyk kivitelezése is. Kiemelendő a tetőn kialakított kétsoros, horizontális irányú trapézlemezzel burkolt, Heraklith szigetelésű zajvédő fal, valamint a földszinten található lobbyk belsőépítészeti munkái, mint például a szabálytalan sokszög formavilágú, Laminam burkolatú, egyedi recepciós pult. De említhetném a plexiüvegeket, a bútorokat, a tapétázott ferde álmennyezetet, amelyben a nútok lefordulnak az előtétfalakba, majd folytatódnak a padlóburkolatban − mindezek egy modern és letisztult designt eredményeztek. Utóbbihoz tartozik az 1. és 2. emeleten kiépített bérlemény szárazépítészeti, felületképzési, álpadlózási, hideg- és melegburkolatokkal, asztalos szerkezetekkel, üvegfalakkal kapcsolatos munkálatai. Az első bérlő irodájában Interface modul szőnyegek kerültek a padlóra. Körülbelül 6-8 féle színt használtak az azúrkéktől a kivizöldig bezárólag, Employ Loop and Lines típusban. A teakonyhák konyhabútora sem megszokott színvilágot kapott, hanem antracit és narancssárga színeket. Ezeken kívül a modern belsőépítészet minőségéhez és esztétikumához nagy mértékben hozzájárulnak olyan egyedi falburkolatok, mint például a mágneses tapéta és a különböző színekre festett táblás fagyapot elemek (Heradesign) egységei.  
Milyen hosszú ideig tartott a Fit-Out kiépítés?

Sz. T.: Szeptember végén kezdtük a munkálatokat és most januárban adtuk át az első bérleményt. Nemrég kezdtünk újabb bérlemény kiépítésébe, amit áprilisban fogunk átadni. 



Miért a ProInterier Kft.-t választották és mennyire voltak elégedettek az építkezés eredményével?

Borbély Zoltán: Az Atenor minden projektjének fő fókuszában a lehető legmagasabb színvonal és a legnagyobb hatékonyság elérése áll. Tisztában vagyunk azzal, hogy mennyire fontos a Bérlőknek a gyors, professzionális és a határidőket maximálisan tartó kivitelezés. Ezért olyan céget választottunk, a ProInterier Kft., amely képes volt minden eddigi munkája során e szigorú kritériumoknak megfelelni. Itt kihangsúlyoznám azt, hogy még a jelenlegi, kihívásokkal teli építőipari környezetben is képesek voltunk 10 hónap alatt lezárni a teljes épület kivitelezését szemben más piaci  szereplők által kommunikált minimum 16-18 hónapos, vagy akár ennél jóval hosszabb vállalási határidőkkel. Ugyanez vonatkozik a bérlemények kivitelezésére is, melyre mi mérettől függetlenül maximum 3 hónapot garantálunk, míg másoknál ugyanez minimum 6-8 hónapig is eltart. Ezzel egyrészt jelentős versenyelőnybe kerülünk, másrészt tovább erősítjük pozitív reputációnkat megbízhatóságunk révén. Ebben a ProInterier Kft. is nagy szerepet játszik, így együttműködésünk rendkívül eredményes és sikeres. Ezt  igazolja az, hogy a Váci Greens D épület átadása előtt eladásra, illetve közel 60 százalékban bérbeadásra került. Továbbá az irodaház a tervezett határidőre, 2018 januárjában jogerős használatbavételi engedélyt kapott, így az első bérlőnk időben birtokba vehette irodáját. (Bedő Zsuzsanna)

forrás: sajtóközlemény




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

"Kézműves ingatlanfejlesztés" Budapesten

Interjú Dobos Máté ingatlanbefektetővel, az Optinvest Zrt. tulajdonosával és Tótszabó Tamással, a Pyxis Nautica építészével.

AZ ÉPÍTÉSZETI MÚZEUM PÁLYÁZAT NYERTES ÉS DÍJAZOTT TERVEZŐIT KÉRDEZTÜK IX.

AZ ÉPÍTÉSZETI MÚZEUM PÁLYÁZAT NYERTES ÉS DÍJAZOTT TERVEZŐIT KÉRDEZTÜK IX.

Az első díjas BIVAK stúdió gondolatai a tervezésről

Az Építészeti Múzeum pályázat nyertes és díjazott tervezőit kérdeztük VIII.

Az Építészeti Múzeum pályázat nyertes és díjazott tervezőit kérdeztük VIII.

Au.Room Kft, Bachman és Bachmann Kft és Medvegy Gabriella közös pályázatához fűződő gondolatai

Hirdetés