A helyzet tarthatatlanná vált: offline módra van szükségünk, az Agata Nowak Studiónak pedig van erre egy jó megoldása.

Agata Nowak lengyel designer új bútora, a Troost végtelenül egyszerű, ám éppen ezért – és mert egy húsbavágó problémára ad választ – várhatóan roppant hatékony: egy éjjeliszekrény, ami segít lekapcsolódni a Hálóról.

Könnyen lehet, hogy hamarosan komoly piaci részesedést hasít ki magának Agata Nowak designer éjjeliszekrénye, amely első ránézésre egy szép, visszafogott fa bútor – viszont van egy „offline zsebe”, lefekvéskor abba kell csúsztatni a mobilt, hogy blokkolja azon a wifit és a hálózatot. 

„A mobilfüggőség nem újkeletű probléma, mégsem tudunk megbirkózni vele – írja a stúdió. – Az okoseszközök állandóan velünk vannak, és figyelmet követelnek maguknak, elmosva munka és magánélet határát, a home office terjedésével csak egyre inkább.

A hálószoba viszont lényegében az utolsó menedékhely, ahol végképp el kellene szakadnunk a mindennapi kötelezettségeinktől, hogy pihenjünk kicsit.

Tanulmányok bizonyítják, hogy a mobilok kék fénye rossz hatással van a szemre, megzavarja az alvási ciklust, ezért legalább fél órával lefekvés előtt le kellene tennünk azt. Hanem ezeket az eszközöket éppen úgy tervezték, hogy függőséget okozzanak, állandó ingert jelentsenek (lásd a Social Dilemma című dokumentumfilmet). A Troost segít megszakítani az „értesítés-folyamot” az offline zsebe segítségével. Elég oda becsúsztatni a mobilt, a zseb blokkolja annak wifi és mobilhálóztat jeleit, ezzel segít kikapcsolni esténként, hogy az alvásnak, olvasásnak és egyéb fontos dolgoknak szentelhessük az időnket.

A végeláthatatlan netezés átkairól, a függőségről, az alváshiányról, a családtagokkal való törődés elmulasztásáról inkább nem is értekeznénk, meglehetősen egyértelmű a helyzet. Régen az internetbe menekültünk a valóság elől, most ideje a valóságba menekülni a net elől, mert a szociális kapcsolataink és a minőségi alvás nagyon is valós igény.

Ahogy valós Agata Nowak bútora, amelyet a lengyel Borcas cég gyárt, tömör tölgyből vagy bükkből. Ha az offline módját figyelmen kívül hagyjuk, akkor is egy jól megtervezett, fiókos-polcos minimalista bútort látunk.

Nowak számára külön öröm lehet, hogy az éjjeliszekrényt gyártani kezdték, mert 2015-ben már tervezett egy „offline széket”, ami azonban soha nem jutott el idáig. Kétségtelen: az offline módra az éjjeliszekrény a legalkalmasabb, és talán most már az idő is megérett egy ilyen termék kereskedelmi sikeréhez.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Spatial Affairs, avagy kapcsolat a fizikai és a digitális világ közt

Spatial Affairs, avagy kapcsolat a fizikai és a digitális világ közt

A Térügyek kiállítása a két világ kapcsolatát és egymásra utaltságát elemzi modern, konceptuális és kortárs műveken keresztül.

Az offline éjjeliszekrény egyszerű, de csodás találmány

Az offline éjjeliszekrény egyszerű, de csodás találmány

A helyzet tarthatatlanná vált: offline módra van szükségünk, az Agata Nowak Studiónak pedig van erre egy jó megoldása.

Bogárhoteleket telepített egy magyar képzőművész Budapesten

Bogárhoteleket telepített egy magyar képzőművész Budapesten

bug hotel az áttelelő vagy menedéket, fészket kereső rovaroknak nyújt menedéket.

Hirdetés