Az üveg művészete.

A kortárs magyar üvegművészet nemzetközi kontextusba helyezése céljával művészettörténeti kutatómunka indult. A projekt Bettina Tschumi művészettörténész, a lausanne-i MUDAC üveggyűjtemény egykori kurátorának szakmai vezetésével zajlik. 

A művészettörténészek a kutatás során rávilágítanak az amerikai stúdió-üvegművészet európai térnyerésének folyamatira és tendenciáira, az autonóm, képzőművészeti üveg kialakulására, illetve leválására az évszázados iparművészeti besorolás gerincéről. Bemutatják továbbá, hogy az elmúlt ötven évben milyen utat járt be és hová jutott a kortárs magyar üvegművészet.

A kutatás alapját a nemzetközi szakértőkkel, kurátorokkal és műgyűjtőkkel készülő mélyinterjúk adják. A megszólalók a kortárs üvegművészet kialakulásának kezdete, tehát az 1970-es évek óta jelen vannak a színtéren és figyelemmel követik nemcsak az alkotók munkásságát, hanem a nemzetközi tendenciákat is. Az interjúkból egy egészestés művészeti dokumentumfilm is készül, mely a szélesebb közönség számára is elérhetővé válik. 

A kutatómunka a Nautilus Projekt keretében indult el, mely életre hívója a Bohus-Lugossy Alapítvány a Kortárs Üvegművészetért, illetve Bohus Eszter alapító. 

A témáról bővebben podcast műsorunkban számoltunk be.

A hazai kortárs üvegművészek munkáiból Bohus Eszter támogatásával képgalériát állítottunk össze. Kattints a nagyméretű képekért!

Forrás: Bohus-Lugossy Alapítvány [Nautilus Projekt] Genezis kiadvány 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Egy szó, mint „100” – BOCCI

Egy szó, mint „100” – BOCCI

A BOCCI „100” névre keresztelt, fújt-üveg függesztékje 2021-ben debütált a Milánói Design Héten.

„Hallottam sírni a vasat”

„Hallottam sírni a vasat”

Az Octogon online márciusi tematikája a fém és üveg szerepe az építészetben és a design területén.

Hirdetés