Japán nemzeti jelképét jeleníti meg a 2020-as olimpiai játékok fáklyája, rózsa-arany színben, újrafelhasznált aluminiumból. 

Bemutatták a 2020-as tokiói olimpia fáklyáját, amelyet Josioka Tokudzsin tervezett, és a cseresznye virágzását idézi meg. A 71 centis fáklya felfelé öt részre válik, felülnézetből így a japán identitást meghatározó részét képező virágot ábrázolja.

A fáklya a 2011-es, Kelet-Japánt sújtó földrengés és cunami után felhúzott ideiglenes házak építésénél megmaradt aluminiumból készült, lényegében tehát onnan teszi majd meg az utat a Kengo Kuma-tervezte olimpiai stadionba.

„A béke szimbólumává válnak ezek az anyagok, miután látták az összetört életek újjáépítését” – mondta Josioka.

Hivatalosan májusban, a virágnéző ünnepek (Hanabi) idején mutatják majd be a fáklyát. Az 1,2 kilós fáklyát 2020 tavaszán, szintén a virágünnepek idején viszik majd a futók Japán különböző részein, hogy eljutassák a lángot Tokióba. Josioka – aki a földrengés területén gyerekekkel rajzolt cseresznyevirágokat, amikor kipatattant a fejéből a fáklya ötlete – a béke szimbólumának is szánja a rózsaszín-arany tárgyat, mondván az öt „szirom” mindegyikében ég majd a láng, mégis mind egy lesz.

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Készülnek a világ legészakibb szállodájának tervei

Készülnek a világ legészakibb szállodájának tervei

Egy utazási iroda turistákat vinne az Északi-sarkra csodálni a sarki fényt, és megnézni, milyen károkat okoz az éghajlatváltozás.

Új Bauhaus-központ Tel-Avivban

Új Bauhaus-központ Tel-Avivban

Így ünnepelik a modernista építészeti stílus századik születésnapját.

Magyar mérnökök dolgoztak Bjarke Ingels épületénél

Magyar mérnökök dolgoztak Bjarke Ingels épületénél

A norvégiai Twist Múzeum csavaros épületnél fontos szerep jutott a budapesti székhelyű Baumetall Designnak.

Hirdetés